притисни ентер »

Извори

Вечер

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: HEВЕРОЈАТHА, МОЌHA ИЗВЕДБА: „Ајде слушај калеш бре Анѓо“во изведба на Манца Исмајловска
ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: HEВЕРОЈАТHА, МОЌHA ИЗВЕДБА: „Ајде слушај калеш бре Анѓо“во изведба на Манца Исмајловска

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: HEВЕРОЈАТHА, МОЌHA ИЗВЕДБА: „Ајде слушај калеш бре Анѓо“во изведба на Манца Исмајловска

“Ајде слушај, слушај Калеш бре Анѓо” во изведба на Манца Измајлова, Рускиот државен филмски симфониски оркестар и хорот Капела Јурлова, во Московската филхармониска сала. Невероjaтно! Уживajте!

Коцевски: општина Арачиново минатата година има наплатено само 970 денари данок на имот

Коцевски: општина Арачиново минатата година има наплатено само 970 денари данок на имот

Пpoблемот со општините во Македонија е што голем дел од нив немаат изградено добри манаџерски административни капацитети за финансиски менаџмент, немаат направено репроценка на данокот на имот, базите на податоци им се стари од 2005 година, како што биле превземани од Управата за јавни приходи. Некои од општините имаат направено репроценка, но многу

Крвничко тепање среде Струга

Крвничко тепање среде Струга

Денеска страшна тепачка ги шокирала жителите на Струга. Се се случило на паркинг во центарот на градот, кога „најдебелиот крај“ го извлече возило „мерцедес“ кое заврши без стакла. Се претпоставува дека причините за тепачката се поради паркинг место, а во видеото се гледа како група од неколку мажи напаѓаат лице кое е во автомобил „мерцедес“, по што

ВМРО-ДПМНЕ: Црно ѝ се пишува на македонската економија со Заев како министер за финансии

ВМРО-ДПМНЕ: Црно ѝ се пишува на македонската економија со Заев како министер за финансии

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „На македонската економија црно и се пишува, сега откако Заев се самопрогласи за министер за финансии. Човек кој еднаш е аболициран за економски криминал, а вториот пат амнестиран од заробеното судство

Пендаровски за Шпигел: Северна Македонија нема план Б, нашиот план Б е старт на преговорите до крајот на годината

Пендаровски за Шпигел: Северна Македонија нема план Б, нашиот план Б е старт на преговорите до крајот на годината

Во интервјуто за германскиот весник Шпигел, дадено непосредно пред дводневната посета на Германија, претседателот Стево Пендаровски зборува за Преспанскиот договор кој вели, барал огромна храброст и визија. Пендаровски во интервјито додава: „Верувам дека тоа го имаат сфатено и во Германија. Затоа Северна Македонија нема план Б. Нашиот план Б е почеток

Филип Пецовски беше најдобар фраер во финалето на ЅГ, а само да го видете неговиот татко
Филип Пецовски беше најдобар фраер во финалето на ЅГ, а само да го видете неговиот татко

Филип Пецовски беше најдобар фраер во финалето на ЅГ, а само да го видете неговиот татко

Филип Пецовски направи добар старт со учество во неодамна завршената сезона на “Ѕвездите на Гранд“, а многумина му предвидуваа светла иднина на естрадното небо. Талентот на Филип е неоспорен, со што годините се пред него да докаже дали својата шанса ќе ја искористи или не. Дека атрактивниот изглед му е во гените, како и наклонетоста кон физички активности,

Ќе фрлам бом“а и сите ќе ве уб*јам! Ужасни закани до претседателот Вучиќ – Полицијата преземала итна акција

Ќе фрлам бом“а и сите ќе ве уб*јам! Ужасни закани до претседателот Вучиќ – Полицијата преземала итна акција

Полицијата го уапсила Ј.Ј поради сомневање дека се заканувал на претседателот на Србија Александар Вучиќ, замени градоначалник на Белград, Горан Весиќ и директорот на “Паркин сервис“ Андриј Чупковиќ. Осомничениот наводно, по сознанието дека неможе да го земе автомобилот кој пајак службата му го однела без овластување, упатил закани до претседателот

Дали е можно?! Се појавила шок фотка од Нада Топчагиќ: Погледајте го нејзиното жешко издание

Дали е можно?! Се појавила шок фотка од Нада Топчагиќ: Погледајте го нејзиното жешко издание

Фолк печката Нада Топчагиќ сопственичка на хитовите “Јутро је“, “Извинидушо, извини“ Заклањаш ми сунце“.... а позната е и како личност која која секогаш кажува тоа што го мисли. Во тек на својата кариера, не се менувала многу, кога е во прашање нејзиниот изглед, но на самиот почеток на својата кариера била вистинска се“с бомба. View this post on Instagram

Владеење на безумното

Владеење на безумното

Две години трае владеењето на Заев со Македонија. Во текот на целиот период, македонските граѓани се соочија со највисокиот степен на корупција, невладеење на правниот систем и сиромаштијата за сметка на дрскиот однос на власта која одлучи да го игнорира присуството на даночните обврзници и да им го одземе сувереното право да одлучуваат за својата

Гореше автомобил на паркинг во Ново Лисиче

Гореше автомобил на паркинг во Ново Лисиче

На паркинг во скопската населба Ново Лисиче вечерва изгоре автомобил марка „рено лагуна“. Според очевидци, горењето на возилото предизвикало паника кај луѓето кои се затекнале на паркингот, но брзо била повикана противпожарна екипа која брзо го изгаснала огнот. Пожарот го пријавиле луѓе кои живеат во близина на паркингот, а сопственикот на автомобилот

Столтенберг со зкани до Русија: Имате 5 недели, а потоа ќе следи реакција на НАТО! Следел руски одговор

Столтенберг со зкани до Русија: Имате 5 недели, а потоа ќе следи реакција на НАТО! Следел руски одговор

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг со заканил до Русија дека мора да ја исполни обврската спрема Договорот за уништување на ракети со среден и краток домет кој е склучен со САД. “Ние ќе го разгледаме нарушувањето на Договорот за уништување на ракети со срден и краток дострел од страна на Русија. Москва е должна до 2 август да ги уништи ракетите

Голем број опасни апликации демнат во „Гугл плеј стор“

Голем број опасни апликации демнат во „Гугл плеј стор“

Корисниците по се изгледа не може туку-така да веруваат дека сите апликации во „Гугл плеј стор“ се безбедни. Токму ова го докажува истражување што било спроведувано дури две години. Универзитетот во Сиднеј пронашол околу 2.040 штетни и злонамерни апликации на популарната платформа за андроид уреди. Во истражувањето биле анализирани еден милион апликации

Бил Гејтс го призна најголемиот кикс на „Мајкрософт“ кој го чинел 400 милијарди долари

Бил Гејтс го призна најголемиот кикс на „Мајкрософт“ кој го чинел 400 милијарди долари

Поранешниот директор на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, ја отвори душата за време на интервју со „Вилиџ Глобал“ и кажа за што најмногу се кае кога е во прашање управувањето со компанијата. Тоа е – неуспешниот обид да го направи „Виндоус мобајл“ тоа што денеска е „Андроид“. Иако оваа грешка во голема мера му се припишува на Стив Балмер, кој беше извршен директор

СТРАШНО - Уапсен наставник во Црна Гора: КОГА ПОЛИЦИЈАТА ВИДЕ ШТО ИМА ВО КОМПЈУТЕРОТ, ГО ПРОГЛАСИ ЗА ПЕДОФИЛ

СТРАШНО - Уапсен наставник во Црна Гора: КОГА ПОЛИЦИЈАТА ВИДЕ ШТО ИМА ВО КОМПЈУТЕРОТ, ГО ПРОГЛАСИ ЗА ПЕДОФИЛ

Полицијата утринава уапси 40-годишен наставник во училиште во околината на Апатина, Црна Гора поради сомнеж дека извршил кривично дело, прикажување, прибирање и поседување на порнографски материјал и искористување на малолетни лица. С.М. се сомничи за искористување на малолетничка за порнографски цели и собирање фотографии и видеа од детска порнографија

ПУCTOШ ВО ПРИЛЕПСКО: Во прилепско Канатларци, невреме опycтоши над 2.000 хектари обработено земјоделско земјиште

ПУCTOШ ВО ПРИЛЕПСКО: Во прилепско Канатларци, невреме опycтоши над 2.000 хектари обработено земјоделско земјиште

Невиден пycтош остави зад себе вчерашното, досега незaпaмтeно невpeме во атарот на пелагониското село Канатларци. Градот, поројниот дожд и силниот ветар за неполн час зафатиле површини од над 2.000 хектари, засадени со: бостан, тутун, пченица, пипер и други култури. Штeтитe врз родот се огромни и првично се проценуваат на над 70 проценти, а некаде