притисни ентер »

Извори

Вистина

Замина уште една ѕвезда: Славниот рок музичар пронајден мртов
Замина уште една ѕвезда: Славниот рок музичар пронајден мртов

Замина уште една ѕвезда: Славниот рок музичар пронајден мртов

Рик Окасек, фронтменот на рок-групата „Карс“ бил пронајден мртов во стан во Њујорк. Полицијата вчера соопшти дека властите реагирале на повик на телефонот 911, па кај 75-годишниот пејач само била констатирана смрт. Нема знаци на насилство и напад. Причината за смртта на рокерот ќе биде утврдена по обдукцијата. Меѓу најпознатите хитови на „Карс“ од

Партнерот на Марјана Станојковска не се појавува со водителката на јавни места, а кога ја прашаа како оди љубовта – еве што одговори

Партнерот на Марјана Станојковска не се појавува со водителката на јавни места, а кога ја прашаа како оди љубовта – еве што одговори

фото: принтскрин/инстаграм Кога сте јавна линност ретко може да го сокриете приватниот живот од очите на јавноста, меѓутоа на македонската водителка Марјана Станојковска тоа одлично и оди. Марјана одлично го крие својот љубовен живот, па многумина можеби се запрашале дали е сама или има партнер. Иако на јавните случувања може да ја видиме сама односно

Кија Коцкар само по танга: Жешка и под појас

Кија Коцкар само по танга: Жешка и под појас

Победничката на првата сезона на реалното шоу „Задруга 1“ Кија Коцкар, своите фанови на Инстаграм ги почести со жешка фотографија. Легната на под, разголена само по црвени танга гаќички, Кија покажа дека е жешка не само „во деколтето“ , туку е уште пожешка и под појас. Од половина – надолу, кога ќе го разголи меѓуножјето… Впрочем и стиховите од нејзината

Послаба и без силикони: Вака изгледаше Дара Бубамара пред пластичните операции

Послаба и без силикони: Вака изгледаше Дара Бубамара пред пластичните операции

фото: Принтскрин Дара Бубамара денес важи за една од најатрактивните пејачки, а нејзин силен атрибут се нејзините бујни гради. Пејачката од своите почетоци, па се досега многу се промени и направи неколку пластични операции. Дара на почетокот била многу послаба, а нејзинито деколте изгледало многу помало од сега. Според мислењето на околината, Дара

Доктор Симона Попоска сите знаеме како изгледа во бел мантил, а вака изгледа кога ќе се соблече во бикини

Доктор Симона Попоска сите знаеме како изгледа во бел мантил, а вака изгледа кога ќе се соблече во бикини

фото: Принтскрин/инстаграм/симонапоповска Македонската пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера, заврши и студии по медицина, поточно стана доктор кардиолог. За нејзините ангажмани и активности кога е во прашање нејзината друга професија поточно доктор Симона, таа е облечена во бел мантил и подготвена да ги извршува своите обврски. Откако

„Во затворот повраќа секој ден“: Еве што известуваат српските медиуми за здраствената состојба на Боки 13
„Во затворот повраќа секој ден“: Еве што известуваат српските медиуми за здраствената состојба на Боки 13

„Во затворот повраќа секој ден“: Еве што известуваат српските медиуми за здраствената состојба на Боки 13

фото:инстаграм Аферата „Рекет“ во која еден од главните осомничени е Боки 13, одекна толку силно што не ја затресе само Македонија, туку и многу пошироко. Освен домашните, така и српските медиуми активно го следат овој случај, а последно српски „Блиц“ пишува за здраствената состојба на Јовановски кој од 15-ти јули е зад решетки. Според изјавата на

Кајли Џенер се соблече за „Плејбој“: „Толку е секси, што не е реално!“ (ФОТО 18+)

Кајли Џенер се соблече за „Плејбој“: „Толку е секси, што не е реално!“ (ФОТО 18+)

Младата реалити ѕвезда и милијардерка Кајли Џенер им овозможи на своите обожаватели да ги „наполнат очите“, фотографирајќи се гола за најпознатиот машки магазин „Плејбој“. 22-годишната Џенер позира чисто гола на отворено, во прегратките на својот 28-годишен пријател, раперот и таткото на нејзината бурна ќерка, Травис Скот. Единствениот збунувачки елемент

Водителката Деа Ѓурѓевиќ пресреќна: „Луѓе, мислев дека е невозможно, но ја мрдам раката!“

Водителката Деа Ѓурѓевиќ пресреќна: „Луѓе, мислев дека е невозможно, но ја мрдам раката!“

фото:инстаграм Деа Ѓурѓевиќ е вистински херој со челична волја. Лавовски се бореше по тешката сообраќајна несреќа во која и беше откината левата рака, а лекарите во тоа време рекоа дека нејзиниот случај е дефиниран во медицината како повреда од војна. Деа тогаш цврсто рече: „Ќе покажам колку сум силна“. После седум месеци борба, дваесет операции и

Иако има автомобил за секоја прилика, Лепа Брена не одолеа на најновиот тренд, па се повози на тротинет

Иако има автомобил за секоја прилика, Лепа Брена не одолеа на најновиот тренд, па се повози на тротинет

фото: принтскрин/инстаграм Пејачката Лепа Брена неодамна откри дека во својот возен парк има автомобили за секоја прилика, дури и автомобил за на пазар. Иако фолк дивата се вози во луксузни автомобили и во својата вила има неколку скапоцени автомобили, овојпат го проба најновиот тренд. Таа не одолеа на најновиот тренд кој владее во Србија, па на улица

„Сакаше да му роди деца, а тој ја остави“: Соседите на Милица Тодоровиќ открија детали за пејачката и нејзиното бившо момче

„Сакаше да му роди деца, а тој ја остави“: Соседите на Милица Тодоровиќ открија детали за пејачката и нејзиното бившо момче

фото: александра јовановиќ Пејачката Милица Тодоровиќ неодамна раскина со нејзиното момче Милиш Пауновиќ и се исели од неговиот стан. Нејзините поранешни соседи се тажни што победничката на „Ѕвездите на Гранд“ тагуваат што не живее во нејзината населба. Тие открија што мислат за Тодоровиќ, но и за нејзиното поранешно момче. „Многу сум тажна што се

Пријовиќ открива на кого од семејството на Филип личи малиот наследник Александар

Пријовиќ открива на кого од семејството на Филип личи малиот наследник Александар

фото:инстаграм Во март, српската фолк sвезда, Александра Пријовиќ, со царски рез на свет го донесе својот син Александар , а лекарите ја советуваат да направи подолга пауза пред следната бременост, па затоа планира да ги послуша. Пејачката веќе неколкупати изјави дека и е многу тешко да се разделува од синот поради работата. – Мојот син сè уште не

Цеца брутална: „Кога кучето лае, те гледа во очи, а луѓето никако да научат од кучето, дека тоа не се прави заг грб

Цеца брутална: „Кога кучето лае, те гледа во очи, а луѓето никако да научат од кучето, дека тоа не се прави заг грб

Популарната пејачка, Светлана Цеца Ражњатовиќ најчесто социјалните мрежи ги користи како за промоција на настапи и за објавување на фотографии. Овој пат нејзините фанови беа изненадени од нејзината објава, а се прашуваат на кој конкретно се однесува истата. Цеца поточно пренесе цитат од друга личност, но е доста јасно дека се согласува со секој збор

Со згаснувањето на телевизијата на Боки 13, заврши и водителската криера на Нина, но еве што ново работи денес

Со згаснувањето на телевизијата на Боки 13, заврши и водителската криера на Нина, но еве што ново работи денес

фото:инстаграм/николина славковска Откако фреквенцијата на телевизијата на Боки 13 престана да емитува програма, заврши и водителскиот ангажман на водителакта на забаваната емисија „Ексклузив“, Николина Славковска, како и на голем број од нејзините колеги во телевизијата. Но животот тече понатаму, па кој како успеа да се снајде, продолжи во медиумите

Од возење на готвење со Вучиќ: Автобусот го замени со кујната, а воланот со сукало и кутлача

Од возење на готвење со Вучиќ: Автобусот го замени со кујната, а воланот со сукало и кутлача

Драган Вучиќ дефинитивно е феномен! Додека едни  со  потсмев констатираат дека неговите ТВ емисии имаат „ниско естетско и уметничко ниво“, други му се восхитуваат зашто Вучиќ како ТВ водител трае колку и независна и самостојна Македонија, а како музичар и години пред тоа!Вакви или такви, едно е сигурно: што и да направи, емисиите му се секогаш гледани

Калиопи ја изненади Џејла Рамовиќ: Дивата објави стара снимка од која ѕвездичката остана без глас

Калиопи ја изненади Џејла Рамовиќ: Дивата објави стара снимка од која ѕвездичката остана без глас

фото:инстаграм/калиопи Младата ѕвезда на „Гранд“, Џејла Рамовиќ, која победи во последната сезона на регионалното музичко шоу, на големо работи на својата кариера. Победата и донесе популарност и надвор од границите на Србија, па речиси да нема таков што не слушнал за талентираната убавица. фото:инстаграм И нашата поп дива Калиопи е еден од фановите