притисни ентер »

Извори

За Се

13-годишно срамежливо девојче се претвори во лавица кога почна музиката
13-годишно срамежливо девојче се претвори во лавица кога почна музиката

13-годишно срамежливо девојче се претвори во лавица кога почна музиката

Тринаесет годишната Кортни Хадвин направи ерупција на „Америка има талент“. Таа на сцената се појави со голема трема, па дури и не беше сигурна во тоа што го зборува, но кога почна музиката таа се претвори во лавица која на нозе ја дигна целата сала и жирито. -Беше мало срамежливо суштество кога излезе на сцената. Но, кога почна да пееш стана лавица,

Ова е најдобриот лек за болно срце

Ова е најдобриот лек за болно срце

Овој лек за срце помага брзо, закрепнувајќи го организмот на брз начин. Сите знаеме дека правилното функционирање на срцето е многу важно, зошто од него главно зависи здравјето на човекот. Многу од болестите, настануваат како резултат на несоодветна функција на срцевиот систем, што е уште еден индикатор дека треба да му посветуваме посебно внимание

Теа Таировиќ повторно ја китат со пари, ѝ фрлаат банкноти во градите

Теа Таировиќ повторно ја китат со пари, ѝ фрлаат банкноти во градите

Познатата пејачка Теа Таировиќ на еден од последните настапи доживеа нешто што ретко кој од нејзините колеги и колешки го доживува. Имено, таа од сите страни беше опкружена со банкноти, кои летале насекаде околу неа, а гостите од локалот каде што пеела не ги штеделе парите со кои ја украсувале. Во еден момент ја „гаѓале“ со пари во глава, што воопшто

Папараците ја фотографираа ќерката на Саша Поповиќ без грам шминка

Папараците ја фотографираа ќерката на Саша Поповиќ без грам шминка

Саша Поповиќ, 21. година е во брак со пејачката Сузана Јовановиќ со која ја има ќерката Александра. Дел од нивното семејство е и синот на Сузана од првиот брак, Даниел, кој Саша го гледа како свој син. Ќерката на директорот на Гранд ретко се појавува во јавност, а сега била снимена кога со својата мајка завршувала обврски низ центарот на градот. Двете

Времето денеска со минусни температури и врнежи од снег

Времето денеска со минусни температури и врнежи од снег

Претпладне облачно со повремени врнежи кои и на некои пониски места ќе се менуваат од дожд до снег. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка. Повремени слаби врнежи од снег ќе има и на повисоките делови од Скопската котлина. Во пладневните часови врнежите ќе престануваат и облачноста ќе се намали. Ќе дува засилен ветер од северен правец,

Болен од Ковид во Делчево одбивал хоспитализација па починал во Брза Помош
Болен од Ковид во Делчево одбивал хоспитализација па починал во Брза Помош

Болен од Ковид во Делчево одбивал хоспитализација па починал во Брза Помош

52-годишник од Делчево синоќа починал од последици од Ковид-19 во брзата помош, откако одбивал да биде хоспитализиран. Не бил вакциниран, и бил со тешка клиничка слика со сериозни проблеми на дишните патишта и белите дробови, соопштуваат од Здравствениот дом. „Вчера и денеска од 30 тестирани позитивни се 9. Има позитивни граѓани на 33 години, едно

Намален наталитетот, а зголемен морталитетот во третото тримесечје од 2021

Намален наталитетот, а зголемен морталитетот во третото тримесечје од 2021

Бројот на живородените деца во третото тримесечје од 2021 година, во споредба со истиот период од претходната година, е намален за 3.8 проценти и изнесува 5 065, додека бројот на умрените лица во истиот период годинава бележи  зголемување од 30.7 отсто во споредба со истото тримесечје од 2020  година и изнесува 7 209 лицa, а од нив 14 се умрени доенчиња,

Tелата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата

Tелата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата

Телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија во која настрадаа наши сограѓани, авионски ќе бидат донесени во петок, а преку организиран државен протокол останките ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија

Состојбата со коронавирусот стабилна, засега нема потреба од нови мерки за заштита од новиот сој

Состојбата со коронавирусот стабилна, засега нема потреба од нови мерки за заштита од новиот сој

Комисијата за заразни болести вчера донесе одлука дека нема потреба од нови мерки за заштита и превенција од новиот сој на коронавирусот Омикрон. Министерот за здравство, Венко Филипче заклучи оти епидемиолошката состојба е стабилна, а двонеделната инциденца се намалува со некаде околу 14 проценти и минатата недела има околу пет проценти помалку дијагностицирани

Дневен Хороскоп

Дневен Хороскоп

ОВЕН Размислувате да воведете некои инавации во работата. Подготвени сте да се посветите на новите проекти. Можно е да не сте ги добиле сите емоции кои ви се потребни и дека полека доаѓа крај на вашата врска. Чувствителни стапала. БИК Немате доволно концентрација на работа и денес дури и основните обврски тешко ви паѓаат. Дојдовте до носењето на важни

Маж ја праша сопругата како го минала денот - одговорот ќе ве шокира

Маж ја праша сопругата како го минала денот - одговорот ќе ве шокира

Ова видео и пораката која ја праќа допре до срцата на преку 7,7 милиони луѓе. Името на видеото е „Нормален ден“, а прикажува типичен ден на една мајка со своите две мали деца. Тоа е видео со кое многу мајки ќе се видат самите себе. Мајката во видеото го почнува својот ден пред изгрејсонцето со викање на едно дете: МАМААА. Во нејзината соба има чудовиште

Познатиот пејач ја зеде бегалка на 20 години, а денес изгледа вака

Познатиот пејач ја зеде бегалка на 20 години, а денес изгледа вака

Пејачот Дино Мерлин има бројни хитови, а повеќето од нив имаа биографска белешка, па затоа се толку слушани и популарни. Прекрасната приказна за Мерлин и неговата сегашна сопруга Амела беше многу комплицирана. Неговата сопруга дојде од богато семејство, а нејзините родители беа против нивната врска и ја бранеа да се омажи за него. Додека Дино почна

Разведената пејачка на „Гранд“ остана само по гаќички

Разведената пејачка на „Гранд“ остана само по гаќички

Разведената пејачка на „Гранд“ Јелена Гербец изгледа подобро од било кога, па се добива впечаток дека разводот позитивно делвувал врз нејзе, пишуват српските медиуми. Имено, пејачката беше уловена од страна на папараците во гардероберот додека се пресоблекувала. Таа ги соблекла панталоните и останала само на гаќички. Потоа земала хулакопки, притоа

Девојче од автомобил бараше спас, а кога полицијата ги застана следуваше целосен шок

Девојче од автомобил бараше спас, а кога полицијата ги застана следуваше целосен шок

Десетина вознемирени возачи повикале полиција во Северна Калифорнија откако на автопат го виделе натписот на едно мало девојче кое гласело „Помош, таа не е моја мајка, помогнете ми“. Полицијата по неколкуте повици го застанала автомобилот, но таа доживеа уште еден поголем шок. Се било шега на девојчето кое освен што ја вознемирила јавноста и направи

Бензините поевтинуваат за 0,50 денари, цената на дизелот останува иста

Бензините поевтинуваат за 0,50 денари, цената на дизелот останува иста

Од денеска на полноќ цените на бензините ќе се намалат во просек за 0,27 проценти. ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98 и екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе поевтинат за 0,50 денари/литар, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) не се менува. Како што соопшти  Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), ќе се зголеми