притисни ентер »

Извори

Женски Магазин

Лепа Бера и Боба слават 30 години брак: Пејачката ја совладаа емоциите, сподели спомени од свадбата
Лепа Бера и Боба слават 30 години брак: Пејачката ја совладаа емоциите, сподели спомени од свадбата

Лепа Бера и Боба слават 30 години брак: Пејачката ја совладаа емоциите, сподели спомени од свадбата

Лепа Брена на Инстаграм објави кратко видео во кое ги сумира драгоцените моменти со сопругот Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ денеска слават триесетгодишнина од бракот. Тие двајца се венчаа на денешен ден во 1991 година, а нивната венчавка беше една од најгламурозните во тоа време и привлече големо внимание на јавноста ширум

Моника Белучи искрена до срж: Отсекогаш сум била жена со облини! Мора да се помириме со стареењето!

Моника Белучи искрена до срж: Отсекогаш сум била жена со облини! Мора да се помириме со стареењето!

Една од најубавите жени на светот проговори за стареењето Познатата италијанска актерка Моника Белучи (57) не се плаши од стареење и промена на изгледот. Згора на тоа, таа прифаќа дека тоа е природен процес. „Има толку многу жени кои се чувствуваат слободни да стареат на поинаков начин“, изјави Моника во новото интервју за магазинот Sunday Times Style

„Јазикот ќе го одржуваме жив доколку го зголемуваме бројот на неговите говорители и создаваме преведувачи“, лекторот Златко Панзов по повод промоцијата на дел од творештвото на Конески на унгарски јазик

„Јазикот ќе го одржуваме жив доколку го зголемуваме бројот на неговите говорители и создаваме преведувачи“, лекторот Златко Панзов по повод промоцијата на дел од творештвото на Конески на унгарски јазик

„Јазикот ќе го одржуваме жив доколку го зголемуваме бројот на неговите говорители и создаваме преведувачи“, лекторот Златко Панзов по повод промоцијата на дел од творештвото на Конески на унгарски јазик „Доколку вашата култура ја презентирате во друга културна средина, таа станува видлива за таа публика. Колку повеќе сте присутни во дадената културна

Породувањето ќе ја чини 4.000 евра: Катарина Грујиќ брои ситно до донесувањето на бебето на свет

Породувањето ќе ја чини 4.000 евра: Катарина Грујиќ брои ситно до донесувањето на бебето на свет

фото:instagram Годинава се венчаа српската пејачка Катарина Грујиќ и фудбалерот Марко Гобељиќ, а наскоро ќе се остварат во улога на родители. Имено, Кача брои денови до породувањето, а славниот пар веќе подготвил се' за доаѓањето на нивната ќерка Катја. Според извор близок до младата пејачка, за српски Ало, се' е подготвено, а нејзиниот сопруг Марко

Дневен хороскоп за среда: На еден знак му се смее ново познанство

Дневен хороскоп за среда: На еден знак му се смее ново познанство

Овен Одложете ги своите обврски за некој друг ден и малку уживајте. Намалете го темпото. Доколку сте во врска, денешниот ден е многу поволен, бидејќи имате максимална поддршка од страна на партнерот. Бик Потребно е да помине некое време за да би го реализирале сето она што го сакате. Денес нема да направите некој голем чекор напред. Препуштете се на

На 33 години го победил туморот, сега е оженет и има близначки: Животната приказна на Професорот од „La Casa de Papel“
На 33 години го победил туморот, сега е оженет и има близначки: Животната приказна на Професорот од „La Casa de Papel“

На 33 години го победил туморот, сега е оженет и има близначки: Животната приказна на Професорот од „La Casa de Papel“

Актерот порано глумел во помалку познати шпански серии, а улогата во популарното остварување го прослави... Познатиот Професор, кој милионската публика го запозна во популарната шпанска серија „La Casa de Papel“ го глуми Алваро Морте за чиј приватен живот се знае многу малку. Тој пред оваа популарна серија на Нетфликс, глумел во бројни помалку познати

Урнебесно видео: Марија Шерифовиќ повторно направи хаос во кујната, нејзината мајка остана шокирана

Урнебесно видео: Марија Шерифовиќ повторно направи хаос во кујната, нејзината мајка остана шокирана

Пејачката не може да се пофали дека е број еден во подготвување на храна, но се труди... Марија Шерифовиќ веќе некое време е многу активна на Јутјуб сцената, каде со своите обожаватели споделува видеа од патувања, но и некои интересни работи кои ги прави. Едни од најгледаните видеа ѝ се оние кога правеше торта и сарма во слаткарницата на нејзината

Ми нанесоа морална штета како автор на книгата „Ова не е крај“ посветена на Тоше Проески, им простив само поради еден пријател

Ми нанесоа морална штета како автор на книгата „Ова не е крај“ посветена на Тоше Проески, им простив само поради еден пријател

Син ми ни сопшти дека има нов пријател. Уште на почетокот од нивната дружба за него зборуваше само во суперлатив. Понекогаш ќе раскажеше некој виц кој си го размемниле во муабетот, додека биле во кафуле или на ручек во кафана. Дојде денот кога и ние требаше да го запознаеме. Син ми нѐ извести дека го поканил дома на ручек. Тогаш ни откри дека неговиот

Стил на денот: Наташа Беквалац во предимензиониран капут во боја која не е за секој

Стил на денот: Наташа Беквалац во предимензиониран капут во боја која не е за секој

Една од најубавите познати Србинки има пример за фантастичен стил овој декември... Добро е позната дека убавата пејачка од Нови Сад секогаш води сметка за својот изглед, а овој пат на себе носеше монохроматска комбинација која ја зачини со многу необична фризура. Иако на прв поглед веројатно сите ја забележаа необичната пунџа и шишки - што не е типична

Практични здравствени совети за помош при замастување на црниот дроб

Практични здравствени совети за помош при замастување на црниот дроб

Замастениот црн дроб е здравствен проблем што се јавува кај 10 - 24% од популацијата (дури и кај деца) и доколку не се реагира навремено може да биде многу опасен. Сите знаеме дека консумирање на алкохол во големи количини и во подолг временски период води кон оштетување на црниот дроб. Сепак уште почесто доаѓа до замастување на црниот дроб од неалкохолно

Јелена Карлеуша во необична креација за декември: Зад истата се потпишува самата таа

Јелена Карлеуша во необична креација за декември: Зад истата се потпишува самата таа

Што ќе кажете за дизајнерските способности на пејачката? Судејќи по сѐ, Јелена Карлеуша повеќе нема да биде само пејачка, туку од следната година ќе биде и модна дизајнерка. Пејачката Јелена Карлеуша пристигна на прес-конференцијата по повод нејзиниот новогодишен настап во еден клуб во српската престолнина, кој ќе следува по најавениот настап пред

Дивата со прекрасен глас: Му беше прва девојка на Жељко Јоксимовиќ, а во моментот на најголема популарност исчезна од сцената

Дивата со прекрасен глас: Му беше прва девојка на Жељко Јоксимовиќ, а во моментот на најголема популарност исчезна од сцената

Цеца Славковиќ беше една од најпопуларните пејачки во текот на 90-тите години и беше прва девојка на пејачот Жељко Јоксимовиќ. Во периодот на најголемата популарност, таа исчезна од сцената. За жал, не сме го слушнале нејзиниот глас речиси повеќе од една деценија. Таа во аманет ѝ остави на публиката два албума и се повлече од сцената, а беше позната

До 12 декември: Неочекувани пари за 4 хороскопски знаци

До 12 декември: Неочекувани пари за 4 хороскопски знаци

Астролозите се согласуваат дека во декември некои хороскопски знаци ќе имаат повеќе финансиски од другите. Еве кои: СТРЕЛЕЦ – Започна вашиот омилен период од годината, кога не само што го славите роденденот, туку и ѕвездите ви носат можност да заблескате на сите полиња. Ве очекува понуда за подобро платена работа, а исто така под влијание на Венера

37 килограми помалку после операцијата на желудник: Ивона Јо сѐ поблиску целта

37 килограми помалку после операцијата на желудник: Ивона Јо сѐ поблиску целта

Трансформацијата е неверојатна. 37 килограми помалку за три месеци по операцијата. 24-годишната Ивона Јовановиќ од Куманово, позната како Ивона Јо, летово, на 26-ти август, направи интервенција на желудникот и започна една нова етапа од животот во обид да го доведе нејзиното тело до посакуваниот изглед. Сѐ поблиску до целта Новиот изглед ќе го презентирам

Сузана Манчиќ годинава ќе го има најубаво украсениот дом: Празнична магија која се наоѓа во срцето на Белград

Сузана Манчиќ годинава ќе го има најубаво украсениот дом: Празнична магија која се наоѓа во срцето на Белград

Водителката реши да се фотографира во празнична атмосфера, а потоа ѝ се придружија и ќерките Теодора и Наталија и нивните братучетки. Шармантната водителка Сузана Манчиќ направи вистинска новогодишна бајка во својот дом во срцето на Белград, која носи посебна еуфорија и празнична магија. Таа живее во четирисобен стан со ќерките Теодора и Наталија,