притисни ентер »

Топ вести

Спорт

Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Монако, ново фијаско за Ферари

Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Монако, ново фијаско за Ферари

Светскиот шампион и лидер во генерален пласман, Луис Хамилтон им донесе емотивна пол-позиција на Мерцедес на Монако ГП трката, а покрај себе ќе го има својот колега Валтери Ботас на стартот во нова доминација на „сребрената стрела“. Пол-позицијата, рекордна 85. во кариерата на Хамилтон доаѓа во време кога Мерцедес, но и целата Ф1 се во тага по смртта

Трагичарот на ПСЖ: Дали ова беше најлошиот ден во кариерата на Џиџи?

Трагичарот на ПСЖ: Дали ова беше најлошиот ден во кариерата на Џиџи?

Италијанскиот голман Џанлуиџи Буфон (41) синоќа одигра еден од најлошите натпревари во неговата кариера, имајќи предвид дека „на душа“ ги носи сите три погодоци што ПСЖ ги прими од Реимс со резултат 3:1. Првиот погодок славниот Џиџи го прими низ нозе речиси од мртов агол, а за вториот катастрофално реагираше, додека во надополнувањето непотребно истрча

Навивач на Јуве , ја купува Фиорентина

Навивач на Јуве , ја купува Фиорентина

Италијанската Фиорентина наскоро може да добиде нов газда. Роко Комисо би можел да стане нов сопственик на Фиорентина за 150 милиони долари. Човекот кон себе си се декласира како фан на Јувентус е сериозен да го купи клубот од Фиренца и така да влезе во италијанскиот фудбал. Овој бизнисмен во 2018 година се тркаше со Јонгхонг Ли да го купи Милан меѓутоа

Урнебес: Организаторите на Роланд Гарос распишаа потерница по – Новак Ѓоковиќ

Урнебес: Организаторите на Роланд Гарос распишаа потерница по – Новак Ѓоковиќ

Вториот гренслем-турнир во годината Роланд Гарос, отвореното првенство на Франција стартува за два дена, а во пресрет на турнирот организаторите направија урнебес откако распишаа потерница по првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ се подготвува за турнирот, па во теретаната во комплексот на „Филип Шатрие“ го скрши подот и направи „инцидент“. „Декеска