притисни ентер »

Топ вести

Автомото

BMW R18 – новиот крстосувач конечно покажан

BMW R18 – новиот крстосувач конечно покажан

Љубителите на крузер мотоциклите чекале и будно ги следеле објавувањата на тизерите на новиот крстосувач на две тркала на Баварцит  речиси цела година но чекањето им се исплати деновиве – откриен е новиот BMW R18… Повќе од една година BMW ги предизвикувал љубителите на крузрите мотоцикли со најави и фотографии што повеќе сокриваат одошто покажуваат

Вилнев за незапочнатата Ф1 сезона: Најдобро е уште отсега да се каже дека ќе нема шампион

Вилнев за незапочнатата Ф1 сезона: Најдобро е уште отсега да се каже дека ќе нема шампион

Поранешниот Формула 1 возач Жак Вилнев смета дека актуелната ситуација со коронавирусот води кон само еден реален епилог за сезоната во Ф1 која се уште не е ни започната. Канаѓанецот смета дека не треба да се форсира одржување на доволно трки за Светско првенство по секоја цена. – Првата трка треба да се одржи во септември, форсирање за организирање

Леклерк победник на виртуелното австралиско Гранд-при

Леклерк победник на виртуелното австралиско Гранд-при

Австралиското Гранд-при односно првата трка од новата сезона во Формула 1 шампионатот требаше многу одамна да се оддржи, а поради проблемите во пандемијата, целата сезона сеуште е неизвесна, но сепак Леклерк победи во Мелбурн. Затоа, во Формула 1 изнајдоа решение како во овие моменти да ги анимираат и задржат своите фанови. Тие организираа виртуелни

Sara Sigmundsdottir е нова бренд-амбасадорка на R-дивизијата на Volkswagen!

Sara Sigmundsdottir е нова бренд-амбасадорка на R-дивизијата на Volkswagen!

Sara Sigmundsdottir е една од најуспешните CrossFit спортисти во светот – и од неодамна е бренд-амбасадор на спортската дивизија на Volkswagen. R-дивизијата на Volkswagen има нов бренд-амбасадор – а тоа е Sara Sigmundsdottir – врвна спортистка која одлично одговара на спортската дивизија на германскиот бренд. Девојката од Исланд е вистинска Crossfit

Да се потсетиме на рекордот на Симоне Фаџиоли на патеката Св. Урсан во Швајцарија

Да се потсетиме на рекордот на Симоне Фаџиоли на патеката Св. Урсан во Швајцарија

Долгогодишниот рекордер и шампион на ридските патеки низ стариот континент во 2019 година се врати во вистинското светло. За оние кои пратат автомобилизам неизбежно е барем да слушнале за ова име. Се работи за Италијанскиот возач Симоне Фаџиоли кој до сега освои 11 Европски титули на ридски патеки и 13 титули во домашниот Италијански шампионат на ридски

Амбициозните Кинези веќе ја подготвуваат патеката во Шангај за трката во Формула 1

Амбициозните Кинези веќе ја подготвуваат патеката во Шангај за трката во Формула 1