притисни ентер »

Топ вести

Фудбал

Нема втора победа за Јунајтед – Погба утна пенал, Невеш постигна супер-гол

Нема втора победа за Јунајтед – Погба утна пенал, Невеш постигна супер-гол

Манчестер јунајтед пропушти шанса со две победи да ја стартува новата сезона од Премиер лигата, откако одигра само 1:1 на гостувањето кај незгодните Вулверхемптон, иако имаше совршена шанса за тоа со пенал во 68. минута од мечот. По импресивната 4:0 победа над Челси, момците на Оле Гунар Солскјер почнаа одлично, откако Антони Марсијал постигна гол

Неверојатен резултат во Купот на Македонија, Брегалница му даде 22 гола на Ново Црнилиште

Неверојатен резултат во Купот на Македонија, Брегалница му даде 22 гола на Ново Црнилиште

Во првото коло од Купот на Македонија Брегалница Штип со неверојатен резултат го совлада тимот на Ново Црнилиште 22-0! Во првото коло од Купот на Македонија Брегалница Штип со неверојатен резултат го совлада тимот на Ново Црнилиште 22-0! Брегалница до врв ја наполни мрежата на нисколигашот Ново Црнилиште и оствари резултат кој ретко се гледа. На полувремето

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

Реал Мадрид е подготвен за последната офанзива за трансферот на суперersвездата во Париз-Сен Жермен, Нејмар, пренесува шпанска „Марка“. Според изданието, „белите“ за Бразилецот ќе понудат сума од 165 милиони евра плус играчот од средниот ред Хамес Родригез, кој Реал Мадрид гоцени на околу 50 милиони. Претходно Интер и Наполи беа заинтересирани за Хамес,

Ванда Нара: Икарди нема да оди во Монако

Ванда Нара: Икарди нема да оди во Монако

Сопругата на Мауро Икарди, Ванда Нара, одби уште една опција за нов клуб на својот клиент – Монако. „РАИ Спорт“ објави дека претставникот на Лига 1 му нуди на Аргентинецот 5-годишен договор со плата од 12 милиони евра. Износот на трансферот е во висина од 65 милиони евра. – Мауро нема да оди во Монако“, категорична е Нара, која исто така е агент на

Нов малер за Барса – се повреди и Усман Дембеле

Нов малер за Барса – се повреди и Усман Дембеле

Барселона никако немаат среќа со повредите на Усман Дембеле, откако каталонскиот гигант потврди дека францускиот репрезентативец ќе пропушти повеќе од еден месец поради нова повреда добиена во првиот меч од сезоната. Дембеле би требало да паузира околу пет недели поради истегнат бутен мускул, велат од Барселона, откако Французинот ги одигра сите 90

Што доби Барселона со тоа што најскапото засилување во својата историја го испрати на позајмица?

Што доби Барселона со тоа што најскапото засилување во својата историја го испрати на позајмица?

„Каталонците" се откажаа од Филипе Кутињо по само 18 месеци, Бразилецот не е дел од плановите за новата сезона па беше испратен во Баерн Минхен и тоа на позајмица. „Каталонците" се откажаа од Филипе Кутињо по само 18 месеци, Бразилецот не е дел од плановите за новата сезона па беше испратен во Баерн Минхен и тоа на позајмица. Во јануари 2018, Филипе

Сега е сериозно: ЗИДАН МОЖЕ ДА ГО НАПУШТИ РЕАЛ МАДРИД, Перез гo излажал за Погба

Сега е сериозно: ЗИДАН МОЖЕ ДА ГО НАПУШТИ РЕАЛ МАДРИД, Перез гo излажал за Погба

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Тој смета дека го излажале и злоупотребиле кога се договарале со првиот човек на Реал През за негово враќање во Реал Мадрид бидејќи на листата на засилувања, која му

Јуве изненадувачки фаворит за Нејмар, тврдат Бразилците

Јуве изненадувачки фаворит за Нејмар, тврдат Бразилците

Јувентус се изненадувачки фаворит за потписот на Нејмар, јавува бразилскиот „Глобоеспорте“, тврдејќи дека „бјанконерите“ веќе пратиле понуда за Бразилецот до Пари Сен-Жермен во зделка која би го однела Пауло Дибала на „Паркот на принцовите“. Интересот на ПСЖ во Дибала не е тајна, посебно откако тој ги одби Манчестер јунајтед и Тотенхем во текот на

Арсенал не сака да игра со Ливерпул

Арсенал не сака да игра со Ливерпул

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери се пошегува дека воопшто не сака неговиот тим да игра со Ливерпул. Во саботата, тимот од Мерсисајд ги ​​пречекува „топџиите“ во клучен натпревар од третото коло во Премиер лигата. Досега, Ливерпул и Арсенал се единствените две екипи кои имаат 6 бода по првите две кола. – Ако зависи од нас, ние никогаш не би сакале да

Балотели: Мајка ми плачеше кога реков дека ќе играм за Бреша

Балотели: Мајка ми плачеше кога реков дека ќе играм за Бреша

Италијанскиот репрезентативец Марио Балотели призна дека неговата мајка плачела кога дознала дека ќе игра во градот каде што пораснал – Бреша. Роден во Палермо, Балотели се пресели во Бреша на возраст од две години и неговите посвоители живееја таму, додека неговиот татко не почина во 2015 година. – Мајка ми плачеше кога реков дека ќе играм за Бреша