притисни ентер »

Топ вести

Микс

Најдобриот типувач на „Sport life“ доби Пежо 308

Најдобриот типувач на „Sport life“ доби Пежо 308

Во саботата на 17 август, во Охрид, „Sport Life“го прогласи најдобриот од сите играчи во финалето на Типстер купот од втората пролетна етапа и му ги врачи клучевите од главната награда - „Peugeot 308“. Победник е Игор Ристевски од Скопје кој со вкупно 70.815 бодови во финалето го освои првото место. „Sport Life“ за своите играчи и лојални членови обезбедува

Ред бул му понудиле место на Алонсо, добиле одлучно не

Ред бул му понудиле место на Алонсо, добиле одлучно не

Ред бул рејсинг му понудиле на Фернандо Алонсо да се врати во Ф1 на местото на Пјер Гасли пред Британското ГП во Силверстоун, но добиле „корпа“ од двократниот Ф1 шампион. Алонсо си замина од Ф1 на крајот на минатата сезона по четири разочарувачки сезони со Мекларен, но ова лето повторно беше поврзуван со враќање во спортот веќе следната сезона. И претходно

Салихамиџиќ не отфрли нови засилувања во Баерн

Салихамиџиќ не отфрли нови засилувања во Баерн

Спортскиот директор на Баерн, Хасан Салихамиџиќ, одби да потврди дали привлекувањето на Филипе Кутињо од Барселона е последниот потег на тимот на трансфер пазарот ова лето. Минатиот месец германскиот шампион се активираше и освен Бразилецот беа привлечени и Иван Перишиќ од Интер и младиот играч од средниот ред на Борусија Менхенгладбах – Михаел Кузанс

Лесно му е на РОНАЛДО кога Георгина му го прави ова секое сабајле

Лесно му е на РОНАЛДО кога Георгина му го прави ова секое сабајле

Фудбалерот објави видео на кое се гледа утринскиот ритуал во кој Георгина му ги загрева мускулите на нозете со инфрацрвено светло. Убавата Георгина е во тренерки и во домашна атмосфера , додека Роналдо ужива легнат на под , гледајќи фудбал. View this post on Instagram Recovery time with love 💪🏻❤️ A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Мерцедес ја одбиле шансата да го регрутираат Мик Шумахер

Мерцедес ја одбиле шансата да го регрутираат Мик Шумахер

Шефот на Мерцедес, Тото Волф откри дека размислувале да го привлечат Мик Шумахер во нивната академија, но на крајот не нашле место за него. Минатата година, Шумахер Џуниор ја освои титулата во Формула 3 и се пресели во Формула 2, а во меѓувреме и стана дел од програмата на млади пилоти на Ферари. „Размислувавме да го регрутираме Мик, но како да го

Боксерите со три медали се вратија од турнирот во Врбас

Боксерите со три медали се вратија од турнирот во Врбас

Тројцата македонски боксери кои настапија на Националниот куп во Врбас освоија медали. Македонските боксери остварија одличен резултат на Националниото куп во Врбас во кадетска конкуренција, освојувајќи три медали, по еден златен, сребрен и бронзен. Златниот медал го освои Ардијан Аземи кој во категоријата над 80 килограми во финалето го победи Индиецот

Позната е сумата која Роналдо ја исплатил на девојката за да молчи

Позната е сумата која Роналдо ја исплатил на девојката за да молчи

Американските медиуми дојдоа до документи кои потврдуваат дека Кристијано Роналдо во 2010 година и исплатил 375 милиони евра на Кетрин Мајорга за да премолчи дека ја силувал. И претходно се шпекулираше дека меѓу Португалецот и девојката постоел договор, но за разлика од тогаш за првпат се појавил и пишан траг на исплатата на сумата на пари. Но, откако

Помладиот Темелковски со порака до Антиќ: Ќе ти дишам во врат, не поради мене, за доброто на кошарката

Помладиот Темелковски со порака до Антиќ: Ќе ти дишам во врат, не поради мене, за доброто на кошарката

По изјавата на престедателот на КФСМ, Перо Антиќ за „СПОРТМЕДИА“ за одредени теми и секако пораката до Зоре Темелковски, некогашниот претседател на федерацијата, се огласи екс-спортскиот директор и еден од синовите, Владимир Темелковски, кој иако најави кадидатура за прв човек на нашата „куќа на кошарката“ во последен момент одлучи да се повлече. Темелковски

БРАВО: Љубомир Спасиќ е првиот Македонец кој освои Европски куп во кајак

БРАВО: Љубомир Спасиќ е првиот Македонец кој освои Европски куп во кајак

Љубомир Спасиќ од Велес е првиот Македонец што го освоил Европскиот куп во дисциплината спуст и успеа да влезе во историјата на македонскиот кајак на диви води. „Секој збор, секоја реченица би била излишна. Едноставно, целта е остварена“, изјави членот на кајак и кану клубот Арка-Борец од Велес. Изминатиов викенд Љубомир Спасиќ зема учество во последниот

Лицето на шампионот во УФЦ, Миочиќ примил 181 удар

Лицето на шампионот во УФЦ, Миочиќ примил 181 удар

Стипе Миочиќ по вторпат во кариерата го освои насловот, шампион во УФЦ во тешка категорија со победата над Даниел Кормиер. Но, за Хрватот ова беше нималку лесна борба. Стипе ги загуби првите две рунди и примил голем број удари во главата. Медиумите пишуваат дека шампионот примил 181 удар, а задал 123 удари. По борбата Миочиќ објави фотографија од соблекувалната