притисни ентер »

Топ вести

Тенис

Тони Надал: Ние сме „полу-Каталонци“ и скржливци, затоа му бев тренер на Рафа

Тони Надал: Ние сме „полу-Каталонци“ и скржливци, затоа му бев тренер на Рафа

Менторот на Рафа Надал, популарниот чичко Тони повторно зборуваше за тајната на успехот на светскиот рекет број 1 и објасни зошто нивната соработка функционираше толку долго. „Секако, јас сум фантастичен тренер бидејќи обединив три тешки работи – имав среќа што имам голем тенисер, негов чичко сум и секогаш е потешко да му дадеш отказ на својот роднина

Нишикори наскоро заминува во пензија

Нишикори наскоро заминува во пензија

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори немаше најдобра сезона, а причина за тоа беа големиот број на повреди. Тој ги шокираше љубителите на тенисот, затоа што најави дека по 2020 година може да замине во пензија. Нишикори се повлече поради повреда на зголобот пред крајот на сезоната во 2019 година, а поради оваа повреда не е сигурен неговиот настап на Австралијан

Мајка на шест деца ja откри екстремната рутина на разубавувањето. Нема да верувате како навистина изгледа

Мајка на шест деца ja откри екстремната рутина на разубавувањето. Нема да верувате како навистина изгледа

На Фејсбук објавила фотографија на која е „средена“, но и друга на која не е. Констанс Хол, мајка блогерка од Австралија, која им дава на своите деца да јадат со раце, прозборе за екстремните мерки што ги презема за на фотографиите на Фејсбук и на Инстаграм да изгледа „проклето згодно“. На својот фејсбук-профил, на кој има 1,3 милиони следбеници, објави

Тим не е како Новак: Да си одам од Австрија во Монако поради данок? Не, благодарам

Тим не е како Новак: Да си одам од Австрија во Монако поради данок? Не, благодарам

Австрискиот тениски ас, Доминик Тим, вели дека никогаш не би заминал од својата татковина за живот во Монте Карло или Дубаи поради даночните обврски, откако поголем број на тенисери и тенисерки (вклучувајќи го и Новак Ѓоковиќ), се преселија во Монако за да избегнат да платат голема сума за данок по огромните заработувачки во светот на тенисот. „Нема

Има 46 години, а планира да игра и на осми Олимписки игри

Има 46 години, а планира да игра и на осми Олимписки игри

Индиската легенда во кариерата смени дури 130 партнери за игра во дубл, но го брка единствениот медал што му фали. Леандер Паеш е индиска тениска легенда, веќе има 46 години, но не се откажува од сонот кој уште го нема остварено во богатата кариера како дубл. Паеш изрази желба да заигра на олимпискиот турнир во Токио и да го подобри рекордот кој го