притисни ентер »

Топ вести

Тенис

Непосакуван инцидент во Хале: Собирачот на топки се повреди, Французинот Ербер се прослави со класа потег

Непосакуван инцидент во Хале: Собирачот на топки се повреди, Французинот Ербер се прослави со класа потег

Пјер Ербер се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Хале откако со пресврт славеше над Стаховски, но покрај тоа што прикажа завидна игра во вториот и третиот сет, Французинот покажа и голема класа во моментите кога се случи еден непосакуван инцидент на теренот. Еден од собирачите на топки се лизна на тревата и незгодно си го повреди коленото,

Дел Потро со победа го отвори Хале, но го повреди и коленото

Дел Потро со победа го отвори Хале, но го повреди и коленото

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро со победа го отвори турнирот на трева Хале, но истовремено и ги загрижи своите фанови затоа што мечот го заврши со повреда. Делпо во првото коло со 2-0 во сетови (7-5, 6-4) славеше над Денис Шаповалов. Рекетот кој е 12-ти на АТП-листата направи два брејка на мечот, по еден во првиот и во вториот сет, доволни

Јотовски одлично ја започна главната фаза на турнирот во Тунис

Јотовски одлично ја започна главната фаза на турнирот во Тунис

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски запиша уште една победа на ИТФ фјучерсот во Табарка, Тунис што се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 американски долари. Откако успешно ги мина квалификациите, нашиот Томи го реши и првиот предизвик во главната фаза-тоа беше бразилскиот рекет Ерик Калегуер. Јотовски по два часа игра на

Кирјиос го загуби сеќавањето: Кој е тој Новак Ѓоковиќ?

Кирјиос го загуби сеќавањето: Кој е тој Новак Ѓоковиќ?

Австралискиот тенисер Ник Кирјиос ја користи секоја ситуација за да се најде во центарот на вниманието. Во последните неколку месеци тоа го прави со контроверзни изјави за Новак Ѓоковиќ. Тоа го направи и на интервју со едно мало детенце кој само што го спомна името на Србинот, предизвика реакција кај Кирјиос. „Кој? Кој е тој?“ , беа зборовите на Австралиецот

Ѓоковиќ господски одговори на навредите од Кирјос

Ѓоковиќ господски одговори на навредите од Кирјос

Австралиецот Ник Кирјос веќе некое време преку медиумите и друштвените мрежи го провоцира Новак Ѓоковиќ. „ Новак е болно оптеретен сите да го сакаат. Толку го сака тоа што повеќе не можам да го поднесам. Ако го победам во наредниот нач меч ќе славам баш како што тоа го прави тој и тоа пред него“, изјави неодамна Кирјос. Не застана тука. Кирјос се обиде

Шарапова облече тренерки и почна да тренира, а сите гледаа во нејзиниот задник

Шарапова облече тренерки и почна да тренира, а сите гледаа во нејзиниот задник

Една од најубавите и најпопуларни тенисерки во светот, Марија Шарапова, се подготвува за Вимблдон. Таа поради повреда не настапи на Ролан Гарос, но љубителите на тенисот ќе може да уживаат во нејзините настапи во Лондон. Додека се подготвува за Вимблдон, Шарапова објави како изгледа нејзиниот тренинг, кој беше рај за машките очи поради тоа што имаше

Погледнете го најлудиот поен во историјата на тенисот!

Погледнете го најлудиот поен во историјата на тенисот!

Share Tweet Share Share Email Comments Француските тенисери Жо Вилфрид Цонга и Беноа Пер на турнирот во Хале покажаа дека не се само врвни тенисери, туку и добри фудбалери. Двајцата тенисери направија вистинско шоу кое го започна Пер , на кого му испадна рекетот, па топчето го префрли со нога во полето на ривалот. Цонга го „прифати“ предизвикот и покажа

Французин нема да го освои Ролан Гарос додека игра „големата тројка“

Французин нема да го освои Ролан Гарос додека игра „големата тројка“

Славниот француски тенисер и поранешен осовојувач на Ролан Гарос, Јаник Ноа, во интервју за тамошните медиуми истакна дека тешко дека некој од неговата земја ќе го освои престижниот турнир, се додека играат тенисерите од „големата тројка“. Ноа смета дека Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Роже Федерер се секогаш главни фаворити за турнирот на земјена подлога

Агаси повторно ќе му помага на Димитров пред Вимблдон

Агаси повторно ќе му помага на Димитров пред Вимблдон

Бугарскиот тениски ас, Григор Димитров ќе добие помош од поранешниот светски број 1, Андре Агаси на Вимблдон, во обид да му помогне да ја врати својата форма. 28-годишниот Димитров работеше со осумкратниот гренд слем шампион Агаси пред Австралија опен и Ролан Гарос – тенисерот стигна до осминафиналето во Мелбурн и до третото коло во Париз. Сепак, тревата

Кафелников: И јас бев чест гостин кај московските проститутки

Кафелников: И јас бев чест гостин кај московските проститутки

Двократниот гренд слем шампион и поранешен светски рекет број 1, Русинот Евгениј Кафелников вели дека нема да започне политичка кариера бидејќи за него има „компромитирачки материјали“ од моментите кога беше на врвот на кариерата. Разговарајќи на Твитер, Кафелников се потсети на ноќите кои ги поминувал низ клубовите во Москва на почетокот на 2000-тите,