притисни ентер »

Топ вести

Свет

Бајден се сопна и падна на дипломска церемонија
Бајден се сопна и падна на дипломска церемонија

Бајден се сопна и падна на дипломска церемонија

19
Макрон: Да и дадеме на Украина „јасни и силни безбедносни гаранции“ на самитот на НАТО

Макрон: Да и дадеме на Украина „јасни и силни безбедносни гаранции“ на самитот на НАТО

144
„Ја обединивме Европа за да го вратиме мирот“ порача претседателката на Молдавија на крајот од самитот

„Ја обединивме Европа за да го вратиме мирот“ порача претседателката на Молдавија на крајот од самитот

13
Путин уверен во победа на Русија во Украина: „Мислам дека нашата земја на крајот ќе биде гарант на мирот и безбедноста за сите народи“

Путин уверен во победа на Русија во Украина: „Мислам дека нашата земја на крајот ќе биде гарант на мирот и безбедноста за сите народи“

11
Бајден падна на сцената на церемонија за доделување дипломи, овој пат изгледаше сериозно

Бајден падна на сцената на церемонија за доделување дипломи, овој пат изгледаше сериозно

5
Бирото за попис на САД уште еднаш го одложува објавувањето на податоците од пописот во 2020.

Бирото за попис на САД уште еднаш го одложува објавувањето на податоците од пописот во 2020.

7
Шпанките се први во Европа кои ќе можат да земат менструално отсуство

Шпанките се први во Европа кои ќе можат да земат менструално отсуство

6
Руски пратеник: Ајде веднаш да ја уништиме Британија, тогаш ќе разговараат со нас

Руски пратеник: Ајде веднаш да ја уништиме Британија, тогаш ќе разговараат со нас

10
И дете меѓу загинатите во рускиот ракетен напад врз Киев на 1 јуни

И дете меѓу загинатите во рускиот ракетен напад врз Киев на 1 јуни

58
Повредени ученици во напад во Шведска, полицијата пронашла и бомба

Повредени ученици во напад во Шведска, полицијата пронашла и бомба

14