притисни ентер »

Топ вести

Забава

Овие хороскопски знаци се родени за да ги водат другите

Овие хороскопски знаци се родени за да ги водат другите

Некои луѓе сакаат да го имаат главниот збор, но и имаат силни карактеристики со кои можат да ги водат луѓето околу себе. Овен Овните не се трпеливи личности и не можат да мируваат додека некој друг работи покрај нив. Тие сакаат да преземат одговорност, а често ги завршуваат и работите на другите. Тие имаат способност да донесат брзи и цврсти одлуки

Што кажуваат широките колкови за жената

Што кажуваат широките колкови за жената

Што кажуваат широките колкови за жената Жените со колкови пошироки од 36 cm и не потесни од 31 cm имаат повеќе сексуални партнери и се спремни да прифатат љубов за една ноќ, од оние со потесни колкови. Зошто е тоа важно? Затоа што жените кои немаат тесни колкови полесно се породуваат од оние другите, што потполно подсвесно се одразува на сексуалниот

МЛАДОЖЕНЕЦОТ ГО СПОДЕЛИ ГОРКОТО ИСКУСТВО: Како таа ме изневери на денот на свадбата

МЛАДОЖЕНЕЦОТ ГО СПОДЕЛИ ГОРКОТО ИСКУСТВО: Како таа ме изневери на денот на свадбата

Жител на Зренјанин го споделил своето „гоpко“ искуствo ,тој се подготвувал за свадба кога му се случило нешто на што не се надевал. Јован ја започнал својата приказна -„Ја запознав Санела кога имав 30 години а таа имаше 25, завршив факултет по веронаука и требаше да станам поп.Се познававме можеби година дена и за тоа време на живеевме заедно но ни

Се блеска од луксуз! Цветни лустери, позлатени свеќници... Вака е декорирана салата во која ќе се венчава Драгана и Милош

Се блеска од луксуз! Цветни лустери, позлатени свеќници... Вака е декорирана салата во која ќе се венчава Драгана и Милош

Драгана Џајиќ ќерка на спортската легенда Драган Џајиќ, денеска ќе го каже судбоносното “да“ на Милош Ивановиќ, брат на Ана Ивановиќ во еден луксузен хотел во Белград, кој по тој повод е декориран како во бајка. Со обзир на тоа дека сакале сите свои замисли да ги спроведат на дело, младенците воошто не жалеле пари, туку ангажирале се најубаво. Целата

ПРЕРАНА СМРТ НА САКАНА ЛИЧНОСТ: Животната приказна на момчето што победи на Евровизија ќе ве расплаче!

ПРЕРАНА СМРТ НА САКАНА ЛИЧНОСТ: Животната приказна на момчето што победи на Евровизија ќе ве расплаче!

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја почувствувале специфичната емоција на песната „Arcade“, малкумина навистина знаат колку тешка животна приказна се крие во овие стихови. Имено, во едно интервју, 25-годишниот пејач, победник на „Евровизија“,

Ќерката на Берчек била мажена за кралот на скандали: Таткои не и дошол на свадба, еве што е со неа денес

Ќерката на Берчек била мажена за кралот на скандали: Таткои не и дошол на свадба, еве што е со неа денес

Ќерката на глумецот Александар Берчек, Мина се нашла во центар на скандали кога се омажила за реперот Скај Виклер. Кога во 2009 година се омажила за Ѓорѓе Миљеновиќ, познат како Скај Виклер, Мина Берчек била во центар на внимание, а се зборувале дека поради тоа се скарала со својот татко кој овој брак не го одобрувал. Нивната венчавка тогаш кренала

Последниот мајски викенд ќе биде совршен за овие хороскопски знаци

Последниот мајски викенд ќе биде совршен за овие хороскопски знаци

Започнува викенд, а три хороскопски знаци ќе уживаат во овој последен мајски викенд. Совршен викенд за: Девица На Девиците ќе им оди одлично во љубовта викендов! Венера е на нивна страна и ќе им пружи возбудливи моменти. Можно е да им се врати стара љубов во животот и да го забрза чукањето на нивното срце. Или можеби има уште нешто нејасно во вашиот

ЈК сега е минато: Поповиќ ја носи снаата на Кеба во жири на ЅГ: Кога ќе чуете колку пари и се понудени ќе ви се слоши

ЈК сега е минато: Поповиќ ја носи снаата на Кеба во жири на ЅГ: Кога ќе чуете колку пари и се понудени ќе ви се слоши

- Поповиќ решил од септември да направи бум во “Ѕвездите на Гранд“. Ја повикал снаата на Кеба и ѝ понудил 100.000 евра за да дојде во жири- открива извор за медиум Саша го одврзал кесето бидејќи верува дека Севе е џек-пот за гледаност. Таа рекла дека понудата е примамлива и дека наскоро ќе се јави за конечна одлука. Поповиќ кој и самиот потврдил дека

Тој секој месец „прави“ до пет деца

Тој секој месец „прави“ до пет деца

Неговото име е Кели Гордон (27) и тој себеси се нарекува “најпознат донатор на сперма во светот“. Кели живее во ЛА и е татко е на дури 18 деца во САД, а уште четири се на пат. Тие се родени последниве четири години. Неговите квалитети што го прават добар донатор на сперма се: “ Не се дрогира, не пуши, не пие алкохол и кафе и квалитетно се храни“. Кели

Кому му е најтешко кога жената се пораѓа? На мажот, се разбира! Еве ви куп смешни видео докази!

Кому му е најтешко кога жената се пораѓа? На мажот, се разбира! Еве ви куп смешни видео докази!

Некои мажи едноставно не треба да бидат присутни на раѓањето на нивните деца. Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.